poniedziałek, 19 maja 2014

Akcja warta polecenia - Książka dla dzieciaka - tak łatwo być dobrym!

Dziś jest Dzień Dobrych Uczynków. Dobrze jest sprawiać je innym, bo dobro powraca - zwielokrotnione. Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry! Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot, takimi słowami zachęcał do czynienia dobra najbardziej znany niemiecki prozaik, dramaturg i uczony Johann Wolfgang von Goethe. W ślad za nim idę i ja i dziś polecam Wam bardzo ciekawą akcję, która nie tylko idealnie wpisuje się w klimat dzisiejszego dnia, wzorowo oddaje zamysł Goethego, ale i pierwszorzędnie pasuje do zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka. Oto szczegóły:

Z okazji Dnia Dziecka Księgarnia Internetowa Gandalf we współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce zaprasza wszystkich Ludzi Dobrej Woli, by podarowali Dzieciakom małą książkę, sprawiając wielką radość.
Zasady akcji są bardzo proste: w dniach 19.05-8.06.2014 wystarczy dokonać zakupu jednej bądź kilku książek z dedykowanej listy na www.gandalf.com.pl. Za pośrednictwem Księgarni Internetowej Gandalf zostaną one przekazane Dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Książki można kupić zupełnie niezależnie (nie kupując innych pozycji) albo dokładając je w Koszyku do zamawianych dla siebie tytułów. Wszystkie kupione w ramach akcji książki zostaną zebrane i po jej zakończeniu przekazane Dzieciom.

Księgarnia Gandalf cały zysk ze sprzedaży książeczek dedykowanych akcji przekaże na działalność statutową Wiosek Dziecięcych. Patronat medialny nad akcją objęły Radio Bajka i Łódzka Gazeta Wyborcza.

Myślę, że to naprawdę bardzo ciekawy pomysł, jak można bez wychodzenia z domu wspomóc biedne dzieciaki ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i wnieść odrobinę uśmiechu do ich życia. Polecam Wam tę akcję z całego serca. Dajmy innym coś z siebie, nie tylko od święta!

1 komentarz :

  1. Przyznaję, że akcja jest naprawdę warta uwagi :) Należy szerzyć czytelnictwo wśród młodych ludzi :) Niestety zakupy w księgarni Gandalf robię bardzo rzadko, ale może z tej okazji na coś się tam skuszę - jeszcze trochę czasu zostało :)

    OdpowiedzUsuń